سوالات متداول : چگونه با خرید زمین و ساخت گروهی در مناطق مختلف ، ارزان ، مالک آپارتمان و صاحب خانه شویم ؟

شماره 2082
1397/08/30

1- روش خرید زمین و ساخت گروهی چیست ؟

در این روش زمین مناسب ساخت و ساز توسط متقاضیان به صورت همزمان خریداری می شود . در صورتی که زمین مستعد ساخت 5 واحد آپارتمانی با مساحت یکسان باشد ، هر یک از متقاضیان در مرحله اول به صورت مساوی 20% ارزش زمین را به صورت نقد می پردازند . سند زمین به نام متقاضی خرید صادر می گردد و از همان ابتدا مالک زمین می شود .  هر شخص متناسب با طبقه ای که در آن واحد آپارتمانی را انتخاب کرده است ، هزینه ساخت را پرداخت می کند . اجرا بر عهده شرکت جدول ضرب است . پس از ساخت ، آپارتمان تحویل شده و قابل سکونت است . در این حالت آپارتمان نهایی بین 20% تا 40%  ارزانتر در اختیار شخص قرار می گیرد .

 

2- چگونه اعتماد کنم ؟

1- مرحله خرید زمین : پیشنهاد خرید زمین توسط جدول ضرب صورت می پذیرد و سند نیز به نام خریداران صادر می شود . بنابراین خرید زمین فاقد ریسک است و سند شش دانگ زمین از ابتدا به نام خریداران  صادر می شود

2- مرحله اخذ جواز و ساخت : هزینه ساخت به صورت مرحله ای و متناسب با پیشرفت کار ، به جدول ضرب پرداخت می شود . هزینه های پروژه شفاف است و در وب سایت جدول ضرب ، فقط جهت مالکین همان پروژه قابل دسترسی است .

3- پروژه های انجام شده تاکنون : پروژه های مختلفی در مناطق مختلف تهران ، توسط موسسین جدول ضرب به پایان رسیده است و تحویل مالکین شده است . لیست پروژه ها را در منوی پروژه ها ببینید .

 

3 - جدول ضرب چه نفعی از ساخت گروهی می برد ؟

1- قرارداد مدیریت پیمان : جهت ساخت پروژه ، جدول ضرب قرارداد مدیریت پیمان با مالکین منعقد می کند و  حق الزحمه ثابت جهت ساخت  دریافت می کند . این عدد فقط برای ساخت پروژه دریافت می شود و به خرید زمین مالکین ارتباطی ندارد . این هزینه ، در مقابل منافع خریدار ، نزدیک به صفر است .
2- کاهش هزینه و جبران مبلغ پرداخت شده : از طرفی تجربه مهندسین سازنده این گروه ، طوری است که عملا کاهش هزینه های ساخت را ، نسبت به افراد بی صلاحیت و بی تجربه به همراه دارد . شناخته شدن این مجموعه در بازار از سوی فروشندگان کالا ، امکان دریافت تخفیف های مناسب را به همراه دارد و تیم های کاری این مجموعه با شناخت قبلی ، قیمتهای متعارف جهت اجرای کار دریافت می کنند . در این حالت ، درآمد این گروه از محل تجربه آنها بابت کاهش هزینه ها جبران شده ، گویا مالکین جهت ساخت هزینه نمی کنند .
3- نحوه دریافت هزینه مدیریت پیمان : هزینه مدیریت ساخت مجتمع مسکونی ، متناسب با پیشرفت کار به جدول ضرب پرداخت می شود .
 

4- تقسیم واحد ها بین مالکین چگونه است ؟

پس از خرید زمین ، طبق ارزش منطقه ، واحدهای طبقات قیمت گذاری می شود . بدیهی است ارزش واحدهای طبقات بالاتر، بیشتر است . هزینه ساخت بین مالکین طوری تقسیم میشود که در نهایت سود حاصل از خرید زمین و ساخت بین تمام آنها یکسان باشد . در این حالت مالکی که بهترین طبقه را جهت سرمایه گذاری و یا سکونت انتخاب می کند ، سهم بیشتری از هزینه ساخت را خواهد پرداخت و به همان نسبت قیمت فروش وی نیز بیشتر خواهد بود . لذا از منظر نسبت سود نهایی ، برای کلیه مالکان یکسان خواهد بود و با انتخاب طبقه متفاوت ، درصد سود برای کلیه مالکین ثابت است .

 

5 -تخصص اعضا شرکت جدول ضرب چیست ؟

متخصصین شرکت جدول ضرب ، اعضا سازمان نظام مهندسی استان تهران بوده و پروژه های انجام شده آنان تاکنون در منوی وب سایت قابل مشاهده است .

 

6 -شباهت و تفاوت این روش با پیش فروش چیست ؟

 

ساخت گروهی پیش فروش
به طور متوسط 30% ، زیر قیمت روز خریداری می کنید به قیمت روز آپارتمان ، خریداری می کنید
با پرداخت اولین مبلغ ، سند زمین به نام شما می شود و مالک می شوید  با پرداخت اولین مبلغ ، قرارداد با شما منعقد می شود
جزییات ساخت و انتخاب مصالح داخلی آپارتمان به عهده شما است جزییات ساخت طی قرارداد ، از قبل مشخص می شود
امکان استفاده از وام ساخت  اختیاری و به انتخاب مالکین بستگی دارد امکان استفاده از وام ، جهت ساخت محدود است
زمین به نام شما و مالک هستید  امکان فروش یک واحد به چند نفر وجود دارد
هزینه های ساخت و ساز ، به مالکین مرتبط است و افزایش یا کاهش آن ، تاثیری در دستمزد سازنده ندارد . کاهش هزینه های ساخت و ساز به نفع سازنده و به ضرر خریدار است
هزینه های ساخت شفاف در اختیار شماست  سازنده هزینه های ساخت را به شما نشان نمی دهد 

 

 

7- سهم هر شخص جهت هزینه خرید زمین ، چگونه محاسبه می شود ؟

برای زمینهای درج شده در وب سایت ، با توجه به ضوابط شهرداری منطقه مساحت قابل ساخت آپارتمانها در طبقات ، توسط جدول ضرب ، استخراج شده و مشخص است . اگر زمین استعداد ساخت 5 واحد آپارتمانی با مساحتهای یکسان را داشته باشد ، هر متقاضی یا مالک ، باید در ابتدا 20% ارزش زمین را پرداخت کند .

 

8 -مدت زمان ساخت چقدر است ؟

بسته به تعداد طبقات و مساحت زیر بنا ، برآورد اجرای پروژه ، پس از اخذ جواز ، بین 12 تا 18 ماه خواهد بود . هر چه تعداد واحدها و طبقات بیشتر شود ، امکان ساخت نیز بیشتر فراهم خواهد شد .

 

9 -جدول ضرب چگونه از طرف مالکین اجازه ساخت دارد ؟

مالکین زمین یا متقاضیان خریدار ، به جدول ضرب وکالت کاری جهت پیگیری کارهای اداری و ساخت و ساز را تفویض می کنند و جدول ضرب وکیل کاری پروژه است .

 

10- آیا تامین مسکن 30% زیر قیمت ، همواره ثابت است ؟

متوسط سود ساخت وساز متعارف در تهران 30% است ، این عدد وابسته به قیمت خرید زمین و هزینه ساخت می تواند کم و زیاد شود . هر چه زمین بزرگتر باشد ، متقاضی تک نفره برای خرید آن کمتر است و می توان با قیمت کمتر و تخفیف بیشتر خرید نمود . از طرفی اگر قیمت آپارتمان در منطقه رشد کند ، سود آن نیز به مبالغ اضافه خواهد شد . همواره زمینهای بزرگتر دارای قیمت کمتر نسبت به متوسط منطقه است و از این جهت سود ساخت و ساز آن نیز بیشتر است ، لیکن تعداد افراد لازم جهت خرید آن نیز افزایش خواهد یافت 

 

11- آیا امکان معرفی زمین توسط متقاضیان وجود دارد ؟

بلی ، امکان معرفی زمین توسط هر متقاضی نیز وجود دارد . در صورتی که مولف های اصلی آن از نظر سلامت سند ، قیمت مناسب وجود داشته باشد ، جدول ضرب آن را در وب سایت جهت ارائه به متقاضیان درج خواهد نمود .

 

12- سند زمین به نام چه شخصی صادر می شود ؟

سند زمین به نام متقاضیان یا خریداران به نسبت سرمایه هریک ، صادر می شود .

 

13 -با افزایش قیمتها ، هزینه ساخت چه تغییری می کند ؟

هزینه ساخت به صورت واقعی و برمبنای قیمتهای روز بازار توسط مالکین زمین تامین می شود . در شهر تهران ، هزینه اصلی جهت صاحبخانه شدن ، به تامین زمین برمی گردد و بسته به منطقه بین 60% تا 90% هزینه را شامل می شود . در صورت افزایش قیمتهای ساخت ، قیمت فروش آپارتمان نیز بالاتر خواهد رفت و از این منظر ، ضرری به مالک نمی رسد . هزینه های ساخت تابعی از متغیرهای کلان اقتصادی همانند تورم ، قیمت دلار و مشابه است . قیمتها در وب سایت به صورت هفتگی به روز می شود و می توانید آنها را منوی ساخت و ساز مشاهده کنید .

 

نظر خود را درج کنید.



علی ترابی 1399-06-14 01:08:52 پاسخ

سلام بنده عضو ارشد نظام مهندسی در نظارت و محاسبات و مجری هستم. ایا امکان همکاری وجود دارد

کاربر14596 1397-12-04 12:36:18 پاسخ

سلام باتشكر از وبسايت بسيار خوبتون اگه امكانش باشه هزينه تمام ايتم هاي ساخت مثل همون ايزوگام يا پنجره upvcو... رو توي وبسايت اضافه كنين عالي ميشه و فك ميكنم يه مرجع عالي بشه

سیروس 1397-10-17 12:46:44 پاسخ

سلام ممنون از سایت خوبتان. بنظر من اگر قیمت و هزینه های دیگر ساخت و ساز را هم بتوانید در برنامه تان بگنجانید خیلی عالی میشود. مثلا قیمت روز پگیج یا موتور خانه ،دستمزد بنا ، کاشی کار ،گچ کار و... یا قیمت و کیفیت سنگ نما و...


 پیشنهادهای جدول ضرب