محاسبه سود واقعی وام مسدود شده
  مبلغ وام:  میلیون تومان
 سود سالانه وام:  درصد
 مدت بازپرداخت:  سال
 دوره بازپرداخت اقساط: ماهانه
یکی از دو مورد زیر وارد شود:
 مبلغ مسدود شده :
میلیون تومان
 درصد مسدود شده:
درصد

به مبلغ مسدود شده ، سود تعلق می گیرد بله خیر

 سود سالانه مبلغ مسدود شده:  %
 کارمزد دریافت وام :  %
 پیشنهادهای جدول ضرب
 نمودار، جدول و راهنما

اعداد + دریافت شده ، اعداد - پرداخت شده

در صورتی که از بانک وام دریافت کرده اید و بخشی از آن توسط بانک مسدود شده است ، در این حالت سود قراردادی و واقعی وام تفاوت خواهد نمود . آز آنجائیکه فرمول پایه محاسبه سود وام ، بر مبنای صفر شدن ارزش آینده جریان نقدی پایه ریزی شده است ، لذا جهت محاسبه به صورت غیر خطی  عمل می کنیم .

 

محاسبه سود واقعی وام بانک مسکن

 

در بخش ورود اطلاعات می توانید بخش مسدود شده وام را به یکی از دو صورت مبلغ مسدود شده و یا درصد مسدود شده وارد کنید .

به عنوان مثال اگر شما 50 میلیون تومان وام گرفته اید و مبلغ 12 میلیون تومان آن توسط وام دهنده مسدود شده است و تا تسویه اقساط به شما مسترد نمی گردد ، لازم است جهت محاسبه ، مقدار مبلغ مسدودی را 12 میلیون تومان در گزینه مورد نظر انتخاب کنید . اگر مایل هستید این عدد را بر حسب درصد وارد کنید ، باید عدد 24% را انتخاب کنید زیرا 24% مبلغ 50 میلیون تومان همان 12 میلیون تومان است .

 

شرح تنظیمات جانبی نیز به صورت زیر است :

1- سود سالانه مبلغ مسدود شده: اگر به مبلغ مسدود شده توسط بانک ، سود تعلق می گیرد ، درصد سود را انتخاب کنید .

2- کارمزد دریافت وام: برخی از بانکها مبلغی را تحت عنوان کارمزد دریافت وام از شما کسر می کنند و این مبلغ به شما مسترد نمیشود . مقدار آن را انتخاب کنید . تفاوت کارمزد و مبلغ مسدودی ، این است که  هر چند هر دو ، در ابتدای قرارداد از مبلغ وام دریافتی شما کسر می شو د ، اما  کارمزد هزینه است و مسترد نمی شود در حالیکه مبلغ مسدودی وام ، پس از تسویه اقساط به شما مسترد می گردد .

3-جدول مقایسه سود واقعی و قراردادی وام :

این جدول تفاوت سود و اقعی و قراردادی را نشان می دهد . در حالت سود واقعی مبلغ وام دریافتی شما  از مقدار قراردادی کمتر است در حالتیکه میزان اقساط  پرداختی شما برابر مبلغ قسط قراردادی است ، از این رو سود واقعی سالانه وام افزایش می یابد .

4- نمودار میله ای تفاوت سود واقعی و قراردادی یا ظاهری وام :

این نمودار اطلاعات جدول فوق را به صورت میله های افقی نشان می دهد .

5- جدول جریان نقدی واقعی :

ملاک محاسبات داده های این جدول است . ستون جریان نقدی ، نشان دهنده جمع جبری پرداخت ها و دریافتها است . پرداختها منفی و دریافتها مثبت نمایش داده شده است . در صورتی محاسبات فوق صحیح است که جدول جریان نقدی توسط شما ، به صورت صحیح تنظیم شده باشد . در آخرین ردیف جدول مبلغ مسدوده شده وام به شما مسترد می گردد .

 

 

 

نحوه محاسبه سود واقعی وام بانکی ، سود واقعی وام بانکی ، فرمول سود واقعی وام بانکی ، سود واقعی وام بانک مسکن ، بهره واقعی وامهای بانکی

نظر خود را درج کنید.جدول ضرب 1398-07-13 14:10:39 پاسخ

در پاسخ به کاربر23863: با سلام محاسبات شما طوری در نظر گرفته شده است که مبلغ مسدودی لحاظ نمی شود یعنی ا

به جدول جریان نقدی مراجعه کنید . مورد ذکر شده توسط شما لحاظ شده است

کاربر23863 1398-07-13 13:55:41 پاسخ

با سلام محاسبات شما طوری در نظر گرفته شده است که مبلغ مسدودی لحاظ نمی شود یعنی انگار اصلا قرار نیست دست مشتری برسد پس در محاسباتتان لطفا این مبلغ رو هم لحاظ کنید لذا نرخ خیلی تغییر خواهد کرد. این نوع مقایسه اصلا صحیح نیست

کاربر15869 1398-01-25 23:17:36 پاسخ

وام

کاربر14695 1397-12-21 11:54:26 پاسخ

عالی

رامین 1397-11-23 13:54:6 پاسخ

با توجه به اینکه برخی موسسات قبل از تشکیل پرونده وام، یک مبلغ سرمایه گذاری اجباری دارند و بعضا تا یکسال بعد از تسویه هم آن را عودت نمی دهند، لطفا این را هم بعنوان تنظیمات جانبی ببینید

کاربر11452 1397-11-10 13:48:56 پاسخ

جالب